Üniversitemiz Mensupları Bayramlaşma Töreninde Bir Araya Geldi

Ağu 17

Rektörlüğümüz tarafından çalışanlarımızın dayanışma ve paylaşma duygularının artması amacıyla düzenlenen Bayramlaşma Töreni, akademik ve idari personellerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversitemiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma programına; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, birim yöneticilerimiz ile akademik ve idari personellerimiz katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptığı konuşmada, ülkemiz ve İslam aleminin sağlık, huzur ve güven içerisinde bayramını geçirmesi temennisinde bulundu. Kurban Bayramı’nın çok kıymetli anlamlar taşıdığını ifade eden Rektörümüz, hac farizasını da içinde barındıran Kurban Bayramı’nın en önemli mesajının; gerektiğinde sevdiklerimizden dahi vazgeçebilme, nefsin terbiyesi ve arınma olduğunu vurguladı. Tüm mensuplarımıza hayırlı ve uzun hizmetler dileğinde bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bayramın birlik ve beraberliğe vesile olmasını dile getirerek tüm çalışanlarımızın Kurban Bayramı’nı tek tek kutladı.