Üniversitemiz Gümüşova Meslek Yüksekokulundan Büyük Proje Başarısı

Eyl 05

Üniversitemiz Gümüşova Meslek Yüksekokulu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından açılan 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısına “Gümüşova Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Laboratuvar İmkânlarının Geliştirilmesi ve Akreditasyon İşlemlerinin Başlatılması” başlıklı projesiyle katılma hakkı kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Yaklaşık 700 bin TL değerindeki projenin imza törenine Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Gül ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Şenol Şirin katıldı.

Üniversitemiz Gümüşova Meslek Yüksekokulu, proje kapsamında yeni makine ve teçhizatlara kavuşarak altyapısını güçlendirmesinin yanında, mesleki eğitime verdiği hizmetleri hız kesmeden daha etkili sunma imkanı elde edecek.

Törende konuşan Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Gül, proje desteği ile Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerinin vizyonuna, bilgisine ve becerisine katkı sağlamalarının yanı sıra, kuracakları laboratuvarla sanayiye de ölçüm ve analiz hizmetleri sunarak katkı sağlayacaklarını belirtti. Ülkemizin gelişme sürecinde herkesin elinden gelenin daha fazlasını en iyi şekilde yapması gerektiğine işaret eden Gül, imalat sanayisine ve üniversitelere çok iş düştüğünü ifade etti. İlerleyen süreçlerde kurulacak olan laboratuvarın akreditasyon işlemlerinin başlatılarak ülkemize, bölgemize ve milletimize nitelikli, düzenli bir laboratuvar kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

Gümüşova Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Harun Gül, sundukları maddi destekler için MARKA’ya, proje ortakları Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’na, Gümüşova Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’ne, proje iştirakçileri; Anadolu Rulman İmalat San. ve Tic. A.Ş., Anlaş Anadolu Lastik San. ve Tic. A.Ş., Gama Recycle Elyaf ve İplik San. A.Ş. ile Sarsılmaz Silah San. A.Ş. nezdinde tüm idarecilerine ve çalışanlarına Düzce Üniversitesi Gümüşova Meslek Yüksekokulu olarak teşekkür etti.