Bölgenin Test ve Analiz Lideri DÜBİT, TÜRKAK Akreditasyon Belgesi'ni Teslim Aldı

Eyl 07

Kurulduğu tarihten bugüne bölge sanayicisine, çiftçisine ve akademisyenlerine nitelikli test ve analiz hizmeti sağlayan Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT), TÜRKAK Akreditasyon Belgesi'ni almanın gururunu yaşıyor.

Her yıl cirosunu katlayan, kurulması için kullanılan kamu kaynaklarının daha fazlasını kamuya kazandıran, her yıl sanayi işbirliklerinin sayısını artıran ve ihtisaslaşma sürecinde lokomotif rol oynayan DÜBİT, kısaca 17025 olarak bilinen TS EN ISO/IEC 17025:2012 belgesini teslim aldı.

Üniversitemizin kalite yolculuğunda da önemli bir kilometre taşını temsil eden bu belgenin teslim alınması ile ilgili görüşlerini dile getiren DÜBİT Merkez Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, DÜBİT’in sağladığı test ve analiz hizmetlerinin kalite standardının, sertifikasyonunu temsil eden belgenin, sadece Üniversitemize değil, bölgemize de hayırlı olmasını diledi. Toprak analizlerinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen Yetkili Laboratuvar Belgesi'nden sonra, TÜRKAK 17025 Belgesi'ni de Üniversitemize kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Merkezimizin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda her türlü desteği sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin ile kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen tüm Merkez yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürlerini iletti.