Kayıtların Sona Ermesiyle Üniversitemiz Yeni Değerlerine Kavuştu

Eyl 11

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre lisans ya da ön lisans programlarında öğrenim hakkı kazanan öğrencilerimiz, kayıt işlemlerinin ardından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın yeni değerleri olma mutluluğunu yaşadı.

Yeni Eğitim-Öğretim Yılı için 7 bine yakın öğrenci kontenjanı ayrılan Üniversitemiz, ülkemizin çeşitli şehirlerinden gelen öğrencilerin ve ailelerinin ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde gidererek kayıt işlemlerini kısa sürede gerçekleştirdi.

Tercih edilen yükseköğretim kurumları arasında yerini alan Üniversitemiz, kayıtların devam ettiği beş gün süresince kurduğu bilgilendirme stantlarıyla öğrencilerini doğru bir şekilde yönlendirerek kayıt işlemlerinin rahat ve kolay bir ortamda yapılmasına imkan sağladı. Özverili bir şekilde kayıt işlemlerini gerçekleştiren Üniversitemiz akademik ve idari personelleri, öğrencilerin heyecanını ve mutluluğunu paylaşarak onların uyum sürecini kısaltmak için barınma, ulaşım ve burs gibi daha birçok konuda yol gösterici bilgiler aktardı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizde eğitim hakkı kazanan yeni öğrencilerimizi büyük bir heyecan ve mutlulukla karşıladıklarını ifade etti.

Üniversitemizin, öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için büyük bir önem ve gayretle çalışmalarını yürüttüğünü belirten Rektörümüz, eğitim hayatı boyunca Üniversitemizin sunmuş olduğu nitelikli eğitim-öğretimin imkanlarının yanında öğrencilerimizin bilimsel, kültürel ve sosyal olanaklardan da yararlanmalarını ve kendilerini geliştirmelerini vurguladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Düzce Üniversitesi olarak 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Üniversitemizde eğitim hakkı kazanan öğrencilerimizi ve onlara emek veren ailelerini tebrik ediyor, yeni akademik yılda tüm öğrencilerimize başarılı bir eğitim hayatı diliyoruz.” ifadelerini kullandı.