Üniversitemizde “Eğitim-Öğretim Sürecini İyileştirme Çalıştayı” Başladı

Eyl 18

Modern eğitim müfredatı ve donanımlı akademik kadrosuyla nitelikli yükseköğretimin adresi olan Üniversitemizin düzenlediği, “Eğitim-Öğretim Sürecini İyileştirme Amaçlı Güncel Konular ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” başladı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı için akademisyenlerimize yönelik Eğitim Fakültemizde düzenlenen ve yaklaşık 150 akademisyenimizin katıldığı çalıştayın açılış konuşmasını, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç gerçekleştirdi. Üniversitemizde daha önce “Eğiticilerin Eğitimi” başlığı altında yapılan programın, 3 yıl önce başlatıldığını belirten Prof. Dr. İlhan Genç, bu eğitimin yapılan format değişikliğiyle birlikte çalıştay haline getirildiğini ifade ederek, programın birçok üniversiteye de model olduğunu söyledi.

Değişen ve gelişen çağa uygun bireyler yetiştirebilmek amacıyla eğitimcilerin kendilerini sürekli yenilemeleri gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Genç, bu eğitim programlarının her yıl devam edeceğini dile getirdi. Prof. Dr. Genç;  merkez, derslik, bina ve laboratuvar gibi fiziksel mekanların tesis edilse bile, nitelikli eğitimin ancak donanımlı öğretim elamanları sayesinde gerçekleştirilebildiğini vurguladı. Rektör Yardımcımız, akademisyenlerin kendi alanında gerekli bilgi ve becerilere sahip olduklarını belirterek bu bilgi ve becerilerin öğrencilere aktarılması sürecinde kullanılan metotların çalıştayda ele alınacağını sözlerine ekledi. Çalıştayın herkes için yararlı geçeceğine inandığını ifade eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Dört gün beş grup şeklinde gerçekleştirilecek “Eğitim Öğretim Sürecini İyileştirme Amaçlı Güncel Konular ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” ile Üniversitemiz, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde, modern ve güncel eğitim metodlarını daha da geliştirecek.