Üniversitemizde “Eğitim-Öğretim Sürecini İyileştirme Çalıştayı” Sona Erdi

Eyl 21

Üniversitemizin akademisyenlerine yönelik dört gün süresince düzenlediği, “Eğitim-Öğretim Sürecini İyileştirme Amaçlı Güncel Konular ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” gerçekleştirilen panelle son buldu.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kapanış programına; Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Fidan Özbey ve Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Seda Çolak ile öğretim elemanlarımız katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Koç, düzenledikleri “Eğitim-Öğretim Sürecini İyileştirme Amaçlı Güncel Konular ve Çözüm Önerileri Çalıştayı” süresince akademisyenlerimizle etkileşim halinde olduklarını belirterek, bu süre içerisinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

Çalıştayda gerekli tespitleri yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Koç, başlayacak olan 2018-2019 Eğitim- Öğretim Yılı’na hazır olduklarını belirterek üniversiteye eğitim için gelen öğrencilerin program dışı etkinliklere de yönlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Bu çalıştayda, öğretim elemanlarının bilgilerini hedef kitle olan öğrencilere hangi metotlarla ve daha verimli nasıl aktarılacağının görüşüldüğünü dile getiren Prof. Dr. Mustafa Koç, çalıştaya emek verenlere ve katılım sağlayanlara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Açılış konuşmasının ardından başkanlığını Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ın yaptığı panel oturumuna geçildi. Yaklaşık bir saat süren panelde; Doç. Dr. Engin Arslanargun “Sınıf Yönetimi”, Doç. Dr. Abdurrahman İlğan “Ölçme Değerlendirme”, Doç. Dr. Abdullah Adıgüzel “Öğretim İlke Yönetimi” Dr. Öğr. Üyesi Aslıhan Kuyumcu Vardar “Materyal Geliştirme” başlıklarında sunum yaparken Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Sapancı ise “Ruhsal Sorun ve Kriz Yönetimi” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Program, katılım belgelerinin takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.