Üniversitemiz Yeni Öğrencilerimiz İçin Oryantasyon Programı Düzenledi

Eyl 25

Rektörlüğümüz tarafından Üniversitemizde eğitime başlayan yeni öğrencilerimizin uyumunu kolaylaştırmak amacıyla “Oryantasyon Eğitim Programı” düzenlendi.

İki gün süresince devam eden Oryantasyon Eğitimi, Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki Cumhuriyet Konferans Salonu, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki İstiklal Konferans Salonu ile diğer Yerleşkelerimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Üniversitemizdeki tüm Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarına yönelik düzenlenen programın açılışına, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, akademik birim yöneticilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yeni öğrencilerimiz için verimli ve başarılı bir yıl dileğinde bulunarak sözlerine başladı. Akademik bilgi ve derslerin önemini dile getiren Rektörümüz, bunların yanında öğrencilerimizin sosyal yaşama katılmalarının da faydalı olacağını belirterek Üniversitemizde haftada ortalama beş etkinlik düzenlediğini sözlerine ekledi. Üniversitemizde öğrenci topluluklarıyla birlikte, farklı etkinliklere katılım sağlanabilecek kampüs ortamının fazlasıyla yer aldığına işaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemizin internet sitesi, sosyal medya kanalları, SMS gibi farklı iletişim kanallarında paylaşılan tüm hususların takibinin de öğrencilerimize kolaylık sağlayacağını söyledi.

Açılış konuşmasının sonrasında Üniversitemiz akademik birim yöneticileri ve öğretim elemanlarımız da, görev yaptıkları Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarıyla ilgili öğrencilerimize yol gösterici açıklamalarda bulundu. Birim yöneticilerimiz, yaptıkları konuşmalarda iş ahlakı temeline dayanan, girişimci ve yenilikçi bireyler yetiştirmeye çalışacaklarını vurguladı. Öğrencilerimize, dijital endüstri çağına uygun, gerekli donanımları kazandıracaklarını ifade eden akademik birim yöneticilerimiz, öğrencilerimizin de üstlerine düşen sorumlulukları yerine getirmelerinin önemi üzerinde durarak hayırlı, etkin ve verimli bir üniversite yaşamı temennisinde bulundular.

Açılış konuşmalarının ardından öğrencilerimiz için hazırlanan Oryantasyon Eğitimi’ne geçildi. Her Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarımız için ayrı ayrı sunumların gerçekleştirildiği programlarda;  Düzce ilinin tanıtımı, Üniversitemizle ilgili genel bilgiler, eğitim-öğretim süreçleri, öğrenci değişim programları, disiplin yönetmeliği, kredi ve burs işlemleri ile kütüphane, sağlık, kültür ve spor hizmetleri hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Üniversitemizin başarıları, projeleri, sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerinin de anlatıldığı programda, ulaşım imkanları ve öğrencilerimizin birçok konuda hayatını kolaylaştıracak bilgiler de aktarıldı.

“Oryantasyon Eğitim Programı” ile yeni öğrencilerimizin Üniversitemize, eğitim görecekleri akademik birimlere, kampüs hayatına ve şehre kolay uyum sağlamaları amaçlandı.