Öğrencilerimiz İçin Psikolojik Danışma Hizmeti Devam Ediyor

Eki 03

İlk kez 2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim üyeleri ve öğrencileri destekli başlatılan psikolojik danışma hizmeti, yeni eğitim döneminde de devam ediyor.

Öğrencilerimize yönelik verilecek psikolojik danışma hizmeti, Bireyle Psikolojik Danışma Uygulamaları dersi kapsamında, Üniversitemiz öğrencileri tarafından eğitsel, mesleki, kişisel ve sosyal alanları da kapsayan, ağırlıklı olarak ruh sağlığını koruma ve iyileştirmeye yönelik uygulamalar gerçekleştirilecek.

Üniversitemiz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı 4. sınıf öğrencilerinin eğitim hayatları boyunca kazandıkları bilgi ve becerileri uygulama sahasına dökecekleri bu ders, öğretim üyelerinin gözetimi ve süpervizyonluğu eşliğinde hayata geçiriliyor.

Gizlilik ilkesine bağlı, profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen psikolojik danışma hizmeti ile Üniversitemiz öğrencileri, kendini tanıma, problemlerine yeni bir çerçeveden bakarak onlarla baş etme gibi becerilerini geliştirme fırsatı bulacak.

Öğrencilerimizi, tamamen ücretsiz olan ve bireysel gelişim adına eşsiz bir fırsat sunan bu hizmetten yararlanmaya davet ediyoruz.