Üniversitemizden Çocuk İhmal ve İstismarı ile Mücadele İçin İş Birliği

Eki 23

Üniversitemiz, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü arasında  “Çocuk İhmal ve İstismarı ile Mücadelede Temel Farkındalık Eğitimi” konusunda iş birliği protokolü imzalandı.

Düzce Valiliği’nde gerçekleşen protokol imza törenine; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bora Büken, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İbrahim Özcan ve kamu kurumları temsilcileri katıldı.

“Çocuk İhmal ve İstismarı ile Mücadelede Temel Farkındalık Eğitimi” konusunda iş birliğini esas alan protokolü, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar imzaladı.

Protokol ile Düzce il sınırları içerisinde resmi ve özel eğitim kurumlarında görev yapan tüm öğretmenlere; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluş ve özel çocuk kreşlerinde görev alan öğretmen ve bakım personellerine; ayrıca Düzce ilindeki kamu kurumlarında çocuk odaklı çalışmalar yapan ya da çalışma yapma ihtimali bulunan Sosyal Çalışmacı, Psikolog, Çocuk Gelişimci, Sosyolog, Rehberlik ve Psikolojik Danışman ile diğer meslek guruplarına çocuk ihmal ve istismarı ile mücadelede, temel farkındalık eğitimi verilmesi amaçlanıyor.

Riskli olguların fark edilerek olası güçlük ve çözüm yollarının belirlenmesi ve geri bildiriminin yapılması hedeflenen protokol ile izlenecek yol haritasının oluşturulması da amaçlanıyor.