Üniversitemiz Kariyer Günleri’nde Liseli Öğrencilerle Buluştu

Kas 05

Üniversitemiz, Edufairs Fuarcılık ve Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen “Üniversite Tanıtım ve Kariyer Günleri” etkinliğine katılarak İstanbul’daki liseli öğrencilerle bir araya geldi.

Şişli Askeri Müze ve Kongre Merkezi’nde, çok sayıda özel ve devlet üniversitesinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe, 1.000’in üzerinde öğrenci katılarak yetkililerden bilgi aldı. Doğru bir planlamayla iş hayatına en iyi şekilde başlamak isteyen öğrenciler, seçtikleri meslekte kendilerini bir adım öne taşıyacak üniversitede okumak için yetkililerden üniversiteleri hakkında bilgiler aldı.

Ülkemizin geleceği olan gençlerimizle her fırsatta bir araya gelen Üniversitemiz, “Değer Üreten Üniversite” olarak, gençlerimize gelecek planlamalarında destek olmaya ve yol göstermeye devam ediyor. Bu kapsamda öğrencilerin bilinçli tercih yapmalarına, yaşama ve meslek hayatlarına yönelik doğru karar alabilmelerine katkı sağlamak amacıyla öğrencilerle buluşan Üniversitemiz yetkilileri; standımızı ziyaret eden rehber öğretmenlere ve öğrencilere, Üniversitemizin tanıtım materyallerini paylaşarak Fakültelerimiz, Yüksekokullarımız, Meslek Yüksekokullarımız ile lisans ve ön lisans programlarımız hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Üniversitemizin gerçekleştirdiği ilkler, kazandığı başarılar ve öğrencilere sunduğu imkanların da anlatıldığı etkinlikte, şehrimizin sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı hakkında da faydalı paylaşımlarda bulunuldu.