Üniversitemizde 25. Açık Kapı Günü Gerçekleştirildi

Kas 05

Kurumsal yönetişim alanında da öncü yükseköğretim kurumu olan Üniversitemizin düzenli olarak gerçekleştirdiği 25. Açık Kapı Günü’nde mensuplarımız,  Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile bir araya geldi.

Rektörlük Makamında gerçekleştirilen Açık Kapı Uygulamasına katılan öğretim elemanlarımız, idari personelimiz, öğrencilerimiz ve paydaşlarımız; fikirlerini, olumlu veya olumsuz eleştirilerini, gözlemlerini ve iyileştirme önerilerini Rektörümüze iletti.

Rektörümüz, Açık Kapı Günü ile kurumsal iletişim, aidiyet, katılımcılık ve sürekli gelişim konularında önemli mesafeler kat ettiklerini belirterek doğru karar verebilmek, adil olabilmek ve güven ilişkisi kurabilmek amacıyla Açık Kapı Uygulamasına çok önem verdiklerini vurguladı.

Şu ana kadar Açık Kapı Uygulamasıyla 3 bin kişiyi dinlediklerine işaret eden Rektörümüz, kendilerine iletilen iyileştirme ve çözüm önerilerini hayata geçirmeye çalıştıklarını ifade ederek kurumsallaşma ve akademik başarıda bu faktörlerin de pay sahibi olduğunu sözlerine ekledi.