Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Üniversitemizde Bir Araya Geldi

Kas 06

Üniversitemiz Orman Fakültesi, Türkiye Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi’nin (PEMKON) 18. toplantısına ev sahipliği yaptı.

Orman Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Üniversitemiz Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanlığı ve aynı zamanda PEMKON dönem başkanlığını yürüten Prof. Dr. Osman Uzun ile Türkiye’deki üniversitelerin Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları katılım gösterdi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu; Türkiye Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanları Konseyi’ni Üniversitemizde ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Peyzaj Mimarlığının 50. yılı dolayısıyla düzenledikleri etkinliklerin ikincisinin de yine Üniversitemiz Orman Fakültesi’nde yapılmasından dolayı Fakülte olarak gurur duyduklarını ifade etti. Üniversitemizde de Peyzaj Mimarlığı bölümünün 25 yıldır eğitim verdiğini katılımcılarla paylaşan Prof. Dr. Müderrisoğlu, yapılan bu toplantı ve konferansların meslek eğitimine olumlu yansımalar sağlayacağını belirtti. Etkinliğin herkes için faydalı olması temennisinde bulunan Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılış konuşmasının ardından programda; Üniversitemizde daha önce gerçekleştirilen 2. Peyzaj Mimarlığı Eğitim-Öğretim Çalıştayı’nın genel değerlendirilmesi ve sürdürülmesi gereken çalışmalar ele alındı. Peyzaj Mimarlığı bölümünde ortak zorunlu derslerin belirlenmesi için fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, öğrenci stajları, PEMKON- TMMOB Peyzaj Mimarları Odası ilişkileri ve bitirme projeleri gibi birçok konu katılımcılar arasında tartışılarak mesleğin geleceği için yeni bakış açıları geliştirildi.