10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajı

Kas 09

Kurtuluş Savaşımızın kahramanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, fikirleriyle, getirdiği yeniliklerle ve savunduğu ilkelerle ülkemizin esaret altına girmekten kurtulmasında, kalkınmasında ve çağdaşlaşmasında öncü devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yılında saygı, minnet, özlem ve rahmetle anıyoruz.

“Varlığım Türk varlığına armağan olsun.” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kişisel hırsları ve çıkarları bir kenara itmiş, bağımsızlık uğruna mücadele ederken, önüne çıkan hiçbir engel karşısında geri adım atmamış; kararlılığın, azmin ve inanmışlığın karşılığında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuş ve bizlere armağan etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi ve dünyada söz sahibi olabilmesi için; hukuktan eğitime, ekonomiden kültür sanat ve spora kadar birçok alanda inkılaplar düzenleyerek Türk milletinin hak ettiği yaşam koşullarını sağlamıştır.

Düzce Üniversitesi olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni daha ileri taşıma bilinciyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşları olmak üzere, vatanımız için şehadete eren şehitlerimizi rahmetle, bu uğurda canlarını feda etmekten çekinmeyen gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü