Üniversitemiz ve Şehrimiz Yöneticileri Yabancı Uyruklu Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kas 12

Üniversitemiz tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Çalıştayı, bu yıl Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yabancı uyruklu öğrencilerimizin karşılaştığı sorunları dinlemek ve çözüm yolları üretebilmek amacıyla gerçekleştirilen programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Sosyal Güvenlik İl Müdürü Necmi Köroğlu, İl Göç İdaresi Müdürü Seyhan Akyüz, Düzce Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili Gönül Asuk, Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Ömer Aslan, Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci, Üniversitemiz Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Müge Kanuni Er, Düzce Valiliği adına Kardeşlik Akrabalık Dayanışma ve İletişim Merkezi yetkilileri ile sivil toplum kuruluşları katılım gösterdi.

Ulaşım, barınma, ikamet izni, sosyal güvenlik, eğitim ve sosyal aktivite ana başlıklarında sorunları ele alınarak çözüm önerileri üzerinde durulan çalıştayda, yetkililerle bir araya gelen yabancı uyruklu öğrencilerimiz, karşılaştıkları problemleri direk konunun muhataplarına aktarma şansını elde ettiler. Öğrencilerimize sorunsuz bir üniversite eğitimi vermek amacıyla büyük bir özveriyle çalışan Üniversitemiz, düzenlediği çalıştayın yanı sıra öğrencilere atadığı danışman hocalarla da her zaman öğrencilerimizle iletişim içerisinde olmayı sürdürüyor.