Narkotik Eğitim Tırı Şehrimiz Hizmetine Sunuluyor

Kas 14

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Üniversitemiz Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Düzce İl Özel İdaresi’nin ortaklaşa düzenlediği bağımlılıkla mücadele programı kapsamında Narkotik Eğitim Tırı Düzcelilerin hizmetine sunuluyor.

Anıtpark meydanında halkın ziyaretine açılan Eğitim Tırı’nı Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik, Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl  Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Üniversitemiz Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör.  Dilek Demirezen Akkuş, kurum temsilcileri ve öğrenciler ziyaret etti.

İstanbul genelinde nüfus yoğunluğunun fazla olduğu meydan ve bölgelerde; gençlere, ailelere ve toplumun diğer fertlerine hizmet sunabilmek için oluşturulan Narkotik Eğitim Tırı, çocuklar ve gençlerin maruz kaldıkları risklerden korunmaları; mutlu, üretken, yaratıcı bireyler olarak var olabilmeleri için; bilişsel, fiziksel, psikolojik, sosyal gelişimlerin desteklenmesi, madde kullanımı ve bağımlılıklarla ilgili doğru zannedilen yanlışlara dikkat çekerek; gençleri, ebeveynleri, eğitimcileri ve kamuoyunu bilgilendiriyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Eğitim Tırı; 14 Kasım’da Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, 15 Kasım’da Üniversitemiz Merkez Kampüsünde olurken, 16 Kasım’da ise Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu’nda olacak.