Rektörümüz Ruandalı Yeni Öğrencilerimizle Bir Araya Geldi

Kas 15

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve birim yöneticilerimiz, Ruandalı yeni öğrencilerimizle kahvaltıda bir araya geldi.

Yemekhane binasında gerçekleşen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sibel Bayram, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney ile Dış İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Müge Kanuni Er ve Öğr. Gör. Mehmet Mert Kaleci katıldı.

Ruandalı öğrencilerimizin özel bir anlaşma kapsamında Üniversitemizde eğitim gördüklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerimizin Üniversitemize ve şehre uyumunu kolaylaştırmak için çalıştıklarını ifade etti. Ruandalı öğrencilerimizin en kısa sürede ülkemize ve Üniversitemize alışmalarını, Türkçe’yi öğrenmelerini temenni eden Rektörümüz, daha sonra Ruandalı öğrencilerimizle sohbet ederek onların fikir, görüş, talep ve beklentilerini dinledi.