Narkotik Eğitim Tırı Üniversitemizde

Kas 15

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün, madde kullanımı ve bağımlılıklarla ilgili doğru zannedilen yanlışlara dikkat çekmek; gençleri, ebeveynleri, eğitimcileri ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla hayata geçirdiği Narkotik Eğitim Tırı, Konuralp Yerleşkemizde öğrencilerimizin ziyaretine sunuldu.

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Üniversitemiz Bağımlılıkla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBAM), Düzce İl Sağlık Müdürlüğü, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Düzce İl Özel İdaresi’nin ortaklaşa düzenlediği bağımlılıkla mücadele programı kapsamında kampüsümüze gelen Narkotik Eğitim Tırını; Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Üniversitemiz Bağımlılıkla Mücadele Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dilek Demirezen, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney, kurum çalışanlarımız ve öğrencilerimiz ziyaret etti.

Liseli öğrencilerin de ziyaret ettiği Eğitim Tırı’nda, madde kullanım probleminin fiziksel, psikolojik ve sosyal etkileri hakkında eğitici bilgiler; dünyada uygulanan yöntem ve tekniklere uygun olarak üç boyutlu modellemelerle ve gerçeklik etkisi ön plana çıkarılarak ziyaretçilerin hizmetine sunuldu.

Narkotik Eğitim Tırı ile birlikte yapımı tamamlanan eğitim programları, yaşanmış öykülerden derlenen belgesel drama eğitim filmleri, web ve sosyal ağlar üzerinden kurgulanan kampanya ve organizasyonlar #gerçekleriöğrenin konsepti ile paket bir programa dönüştürülerek kurumların, yerel yönetimlerin, işletmelerin ve sivil toplum kuruluşlarının istifadesine sunuluyor.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Narkotik Eğitim Tırı; 16 Kasım’da Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu’nda olacak.