YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er Üniversitemizdeki Ruandalı Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kas 29

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er, Üniversitemizi ziyaret ederek Ruandalı öğrencilerimizle bir araya geldi.

İlk olarak Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversitemiz Yönetimini ziyaret eden Prof. Dr. Rahmi Er, yabancı uyruklu öğrenciler başta olmak üzere, eğitim-öğretim faaliyetleri, akademik çalışmalar ve bilimsel araştırma projeleri gibi çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu.

Rektörlük ziyaretinin ardından Prof. Dr. Rahmi Er, YÖK’ün destekleri ve Ruanda’yla imzalanan protokol gereğince Üniversitemizde geçen yıl eğitim görmeye başlayan ve bu yıl yeni kayıt yaptıran Ruandalı öğrencilerle bir araya geldi. Programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş ile akademik ve idari birim yöneticilerimiz katıldı.

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er; geçen yıl Üniversitemizde eğitim görmeye başlayan Ruandalı öğrencilerle bir araya geldiğini ifade ederek bu yıl da 9 yeni Ruandalı öğrencimizle tanışmak ve geçen yılki öğrencilerin hayat ve eğitim koşullarını yerinde öğrenmek amacıyla Üniversitemizi ziyaret ettiğini belirtti.

Ruandalı öğrencilerle ilgili en büyük temennilerini, iyi bir eğitim almaları ve mezun olduktan sonra ülkelerinin kalkınmasına katkı sağlamaları şeklinde açıklayan Prof. Dr. Rahmi Er, öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarılar diledi. Ruandalı öğrencilerin Üniversitemizden ve Düzce’den memnun olduklarını dile getiren Prof. Dr. Er YÖK adına, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversitemiz Yönetiminin öğrencilerle yakın iletişim içinde olmasından ve onların her ihtiyacını gidermeye çalışmasından dolayı da teşekkürlerini iletti.

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar yaptığı konuşmada, Üniversitemize farklı bir çeşitlilik ve renk katan Ruandalı öğrencilerimize teşekkür etti. Öğrencilerden tarih ve kültür gibi çok çeşitli bilgiler edindiklerini söyleyen Rektörümüz, öğrendikleri Temizlik Günü etkinliğini de gerçekleştirmeye devam ettiklerini dillendirerek etkinliğin tüm birimlerimize yayıldığını sözlerine ekledi. Ruanda’nın temiz, yeşil ve doğaya saygılı bir ülke olduğunu her fırsatta vurguladıklarına işaret eden Rektörümüz, kendilerine güvendikleri için öğrencilerimize ayrıca teşekkür etti.

Ruandalı öğrencilerimiz de kendilerini ziyaret ettiği ve önemsediği için YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Rahmi Er’e teşekkür dileklerini ifade etti.

Ruandalı öğrencilerimizin Üniversitemiz Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER) düzenlediği etkinliklerdeki görüntülerinin yer aldığı video gösterimiyle devam eden program verilen akşam yemeğinin ardından sona erdi.