Üniversitemiz II. Uluslararası Göç ve Mülteci Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapıyor

Ara 04

Düzce Valiliği, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Düzce Belediyesi, Üniversitemiz ve Düzce İl Özel İdaresi iş birliğiyle düzenlenen II. Uluslararası Göç ve Mülteci Kongresi” 06-07-08 Aralık 2018 tarihlerinde Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

“Göç Yönetimi ve Göçmenlerin Entegrasyonunda Başarılı Yönetsel Modeller” temalı kongrenin açılışı, yurt içi ve yurt dışından akademisyenler, araştırmacılar ve alanında uzman konukların katılımıyla 06 Aralık 2018 tarihinde saat 09.30’da Üniversitemiz Cumhuriyet Konferans Salonu’nda yapılacak.

Dünyanın en önemli sosyal sorunlarından biri olan göç ve mülteci konusunun tüm yönleriyle ele alınacağı kongrede, mevcut göç biçimlerinin ve modellerinin yanı sıra başarılı yönetsel modeller de tartışılarak konuyla ilgili daha uygun ilke ve uygulamalar üzerine düşünmeye teşvik edecek bakış açıları geliştirilecek.

Sözlü ve poster bildirilerin sunulacağı, konuyla ilgili bilimsel tartışmaların gerçekleştirileceği II. Uluslararası Göç ve Mülteci Kongresi ile dünyanın farklı coğrafyalarındaki birçok ülkeyi etkileyen ve trajik sonuçlara yol açan göç ve mülteci sorununa karşı insan merkezli yeni çözüm önerileri geliştirilecek.