Üniversitemiz Sakarya’da Öğrencilerle Buluştu

Ara 04

Üniversitemiz, Eket Fuarcılık tarafından Sakarya Üniversitesi Kapalı Spor Salonu ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Sakarya Üniversite Tercih Günleri" etkinliğine katılarak öğrencilerle bir araya geldi.

“Doğru Tercih Doğru Gelecek” sloganıyla düzenlenen tanıtım etkinliğinde birçok vakıf ve devlet üniversitesi yer aldı. Etkinlikte öğrenciler için üniversite tercihi ve meslek seçimiyle ilgili bilgilendirici seminerler de düzenlendi. Üniversitemiz de kurduğu tanıtım standıyla etkinliğe katılan rehber öğretmenler, öğrenciler ve ailelerine bilgilendirmede bulundu.

Fakültelerimiz, Yüksekokullarımız, Meslek Yüksekokullarımız, lisans ve ön lisans programlarımız hakkında detaylı bilgiler paylaşan tanıtım görevlilerimiz, Üniversitemizin sunduğu sosyal, kültürel, bilimsel ve ekonomik imkanlardan da söz etti.

Çevre ve sağlık alanlarında ihtisaslaşma üniversitesi seçilerek ulusal bir başarı kazanan Üniversitemizin, ülkemizde en iyi ilk 50 yükseköğretim kurumu arasında olduğunun belirtildiği etkinlikte, ulaşım, barınma ve kampüs yaşamı konularında da yol gösterici bilgiler aktarıldı.