Belediye Başkanımız ve Rektörümüz Öğrencilerimizle Buluştu

Ara 12

Düzce Belediyesi ve Üniversitemiz iş birliğiyle düzenlenen programda, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerimizle buluştu.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen “Belediye Başkanımız ve Rektörümüz Öğrencilerimizle Buluşuyor” başlıklı programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile birlikte ikinci kez öğrencilerimizle bir araya geldiklerini belirterek açık yürekliliği ve şeffaflığı için kendisine teşekkür etti.

2018 yılında Üniversitemizin faaliyetleri ve yatırımları ile 2019 yılında yapılması planlanan faaliyetler hakkında değerlendirmelerde bulunan Rektörümüz, 14 Fakültesi, 10 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitüsü ve 2 Meslek Yüksekokulu ile Üniversitemizin 33 bin öğrenci sayısına ulaştığını ifade ederek Üniversitemizi tercih eden öğrencilere teşekkür etti.

2018 yılında gerçekleştirilen çalışmalardan bahseden Rektörümüz, yazılımı Üniversitemize ait olan Öğrenci Bilgi Sistemi’ni hayata geçirdiklerini söyleyerek sistem üzerinde iş ve işlemlerin başarıyla yürütüldüğünü sözlerine ekledi. Engelli Öğrenci Birimimizin engelli öğrencilerimize destek olduğu bilgisini paylaşan Rektörümüz, önümüzdeki yıl ilişik kesme ve transkript alma gibi işlemlerin de elektronik olarak gerçekleştirileceğini dile getirdi. Üniversitemizin kurumsal kimlik kartı olan, bina ve yemekhanelerde kullanılan DÜ-KART’ı kullanıma sunduklarına işaret eden Rektörümüz, DÜ-KKAN mağazası ile Üniversitemizin kurumsal ürünlerin satışının yapıldığını, DÜ-BUTİK mağazası ile de öğrencilerimize belirli şartlar dahilinde ücretsiz giyim desteğinde bulunduklarını belirtti. Kullanıma sunulan Düzce Üniversitesi Mobil Uygulaması ile tüm etkinlik ve duyurulara ulaşılabileceğini söyleyen Rektörümüz, ücretsiz kurslar ve kısmi zamanlı çalışma imkanı gibi birçok faydalı uygulamalarla öğrencilere destek olduklarını vurguladı.

Üniversitemizin yatırımlarından da söz eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni hizmete açtıklarına, Kapalı Halı Saha ve iki Tenis Kortu ile Üniversitemize modern spor tesisleri kazandırdıklarına dikkat çekti. Ek Yemekhane binasını da öğrencilerimizin hizmetine sunduklarını belirten Rektörümüz, yeni Kütüphane binasının hızla yükseldiğini, Spor Bilimleri Fakültesi ile Botanik Bahçesi’nin yapımına başlandığını ifade etti. Rektörümüz, öğrencilerimizden en büyük beklentilerini ise kamu malına saygılı olmaları, nazik bir dil ve üslup kullanmaları şeklinde belirterek sözü Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a bıraktı.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, öğrencilerimizle ikinci kez bir araya geldiklerini ifade ederek değerli öğrencilerimizin ufuk açıcı sorularını tüm içtenlikle yanıtlayacaklarını dillendirdi. Düzce’nin daha yaşanılabilir kent olması için öğrencilerimizin düşüncelerinin önemli olduğuna değinen Dursun Ay, her konuda onlara destek olacaklarına vurgu yaptı.

Açılış konuşmalarının ardından Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerimizin ulaşım, şehir yaşamı, fiziksel ve alt yapı yatırımları ile eğitim-öğretim konularında sordukları soruları cevaplandırdı.