Üniversitemizde Teknolojinin İyi ve Kötü Yönleri Anlatıldı

Ara 13

Üniversitemiz Yazılım ve Enformatik Topluluğu’nun düzenlediği “Yazılım Düzce Gelecek Şimdi” başlıklı etkinlikte, alanında deneyimli ve uzman kişiler öğrencilerimizle buluştu.

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Topluluk Danışmanı Öğr. Gör. Günay Temur, Arş. Gör. Hakan Gündüz, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimiz katılım gösterdi.

İki gün süren etkinlikte Abdullah İşsever, “Siber Güvenliğin Önemi”; Doruk Fişek, “Özgür Bir Yazılımcı Olmak” başlıklarında sunum yaparken, Gökhan Yücel “Yapay Zeka”; Bora Kaşmer ve Çağlar Özenç ise “Mikro Servisler ile Veri Tabanları” hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Öğrencilerimizin yoğun ilgi gösterdiği programda misafir konuşmacılar, hem dünyada hem ülkemizde tartışılmaya başlanan yapay zeka ve uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Her ülkenin en üst safhalarda bulundurmak istediği güvenlik boyutunun teknolojiye bakan tarafı siber güvenlik konusunu ele alan misafir konuşmacılar, konuyla ilgili bilginin bütünlüğü, gizliliği ve kullanılabilirliği konusunda açıklamalar yaptı. Ayrıca konuşmacılar, kullanıcısına çalıştırma, kopyalama, dağıtma, inceleme, değiştirme ve geliştirme özgürlükleri tanıyan özgür yazılım hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Program; Asp.Net Core Mikroservisler, Azure SQL Databases, SQL Server on Linux konularını barındıran ve üç saat süresince devam eden kod yazma süreci ile son buldu.