Rektörümüz Bingöl Üniversitesi’ndeki Bal Yarışması Ödül Törenine Katıldı

Ara 26

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından finanse edilen ve YÖK tarafından organize edilen “Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” Projesi kapsamında “Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma“ alanında pilot üniversite seçilen Bingöl Üniversitesi ve Bingöl İli Arı Yetiştiricileri Birliği ile birlikte organize edilen Bingöl Bal Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı.

Bingöl balında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen programa; Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Bingöl İli Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer, protokol üyeleri, davetli konuklar, öğretim elemanları, arıcılar ve öğrenciler katılım sağladı.

Ödül töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında Bingöl Üniversitesi’yle ortak noktamızın bal olduğunu ifade ederek Üniversitemizin ihtisaslaşma alanında yükselen başarı grafiğini, faaliyetlerini ve markalaşma deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Arı ve arı ürünleri konusunda balın tescillenmesi ve markalaşmasının önemine vurgu yapan Rektörümüz, Üniversitemizin Bingöl Üniversitesi ile her alanda iş birliğine hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Programın sonunda Bingöl Bal Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.