Üniversitemiz Düzce TSO Üyelerini Ağırladı

Şub 25

Üniversitemiz; eğitim, proje ve iş ortaklıkları gibi konularda yakın iş birliği içerisinde olduğu Düzce Ticaret ve Sanayi Odası mensuplarını ağırladı.

Kahvaltı organizasyonu şeklinde gerçekleştirilen programa; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce TSO Yönetim Kurulu ile Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ve Düzce’de çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

Programda konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar; yoğun gündem içerisinde davetlerine icabet eden Düzce TSO Yönetim Kurulu ile Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu başta olmak üzere tüm davetlilere teşekkür ederek, Üniversitemizin Düzce TSO mensuplarıyla iş, eğitim ve iş birlikleri gibi farklı alanlarda gönül bağlarının bulunduğunu söyledi.

Hızla gelişen Üniversitemizin, 14 fakültesi, 33 bin öğrencisi, 10 meslek yüksekokulu, 30’dan fazla araştırma ve uygulama merkezi ile dev bir yaşam alanına dönüştüğünü belirten Rektörümüz, 1600 dönümlük alan içerisinde yatırımlara devam ettiklerini ifade etti. Yeni Hastanemizle birlikte, Acil Servis ve Çocuk Acilin de açılışını gerçekleştirdiklerini dile getiren Rektörümüz, Spor Bilimleri Fakültesi, Kütüphane ve Botanik Bahçesi inşaatlarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

İhtisaslaşma alanında çok güzel çalışmalara imza attıklarına işaret eden Rektörümüz, tıbbi mantar ve tıbbi bitki yetiştiriciliğini Düzce merkez ve ilçelerinde yaygınlaştırdıklarına dikkat çekerek yakın zamanda Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezini Hastanemiz bünyesinde hayata geçirecekleri bilgisini paylaştı.

Üniversitemizin Düzce TSO ile iş birliği içerisinde üretime yönelik gayretlerinin süreceğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, davetli konuklara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin konuşmasına, organizasyon için Üniversitemize teşekkür ederek başladı. Düzce TSO olarak Üniversitemizle ilişkiler açısından en yakın dönemi yaşadıklarının altını çizen Tuncay Şahin, Üniversite-Sanayi Komisyonu kurduklarını ve Üniversitemiz akademisyenleriyle birçok proje yürüttüklerini dillendirdi. Dünyanın endüstri 4.0’ı tamamlayarak endüstri 5.0’a geçtiğini belirten Şahin, sanayicilerin ihtiyacı olan ara eleman yetiştirilmesinin önemi üzerinde durdu. Düzce’nin tarım, sanayi ve turizmle büyüyeceğini ifade eden Tuncay Şahin, Düzce TSO’nun Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ile geniş katılımlı olarak ilk kez bir araya geldiğini söyleyerek konuklara teşekkür etti.