Üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Hastanesi’nden “Temiz Düzce-Temiz Üniversite” Etkinliği ile Örnek Farkındalık

Şub 25

Rektörlüğümüzce hayata geçirilen “Temiz Düzce-Temiz Üniversite” etkinliği, tüm birimlerimizce gerçekleştirilmeye devam ediyor.

“Sağlıklı toplum, temiz çevreyle başlar.” ilkesinden hareketle her ayın son Cuma günü düzenlenen “Temiz Düzce-Temiz Üniversite” etkinliğini Konuralp Yerleşkesinde bu ay, Üniversitemiz Tıp Fakültesi ile Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi gerçekleştirdi. Bu anlamlı sosyal sorumluluk faaliyetine Üniversitemiz İzci Topluluğu da destek verdi.

Etkinliğe; Üniversitemiz Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Bora Büken, Başhekim Yardımcıları Prof. Dr. Ali Nihat Annakkaya, Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya Okan Karaduman, Tıp Fakültesi ve Hastanemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimiz katıldı.

Yüksekokullarımız ve Meslek Yüksekokullarımızla eş zamanlı gerçekleştirilen etkinlikte, Üniversitemiz Hastanesi’nin çevresi, yollar ve yeşil alanlarda temizlik faaliyeti gerçekleştirildi. Üniversitemiz öğrencileri ve çalışanları güzel bir toplumsal farkındalık örneği sergileyerek dikkatli ve itinalı bir şekilde Konuralp Yerleşkemizdeki Hastanemiz çevresini daha temiz bir görünüme kavuşturdu.

Temiz Düzce-Temiz Üniversite etkinlikleri ile Üniversitemiz, “Daha Temiz Bir Dünya Mümkün” mesajı vererek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakılması noktasında farkındalık oluşturmaya devam ediyor.