Üniversitemiz Gürcistan’daki Expo Georgia Fuarı’nda Tanıtıldı

Mar 01

Üniversitemiz, Gürcistan’ın Tiflis kentinde düzenlenen Expo Georgia Üniversite Tanıtım Fuarı’na katılarak yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da uluslararası tanıtım faaliyetlerini sürdürüyor.

Yurt dışından birçok üniversitenin katılım gösterdiği Expo Georgia Üniversite Tanıtım Fuarı’nda Üniversitemizi;  Öğrenci İşleri Daire Başkanı Reşat Ekinci ile Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Kağan Ağan temsil etti.

Uluslararası tanıtım organizasyonunda; Üniversitemizin Fakülteleri, Yüksekokulları, Meslek Yüksekokulları ile lisans ve ön lisans programları ile ilgili bilgiler paylaşılarak öğrencilere sunulan sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif olanaklar hakkında ziyaretçiler bilgilendirildi. Fuarda, yabancı uyruklu öğrenciler için yapılan ve 42 üniversite tarafından kabul edilen Üniversitemizin DÜ-YÖS sistemi de (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınav Başvuru ve Tercih Sistemi) tanıtılarak sınav ve yerleştirme süreci konusunda faydalı sunumlar gerçekleştirildi.

Üniversitemiz tarafından üretilen ürünlerin sergilendiği standımıza yoğun ilgi gösterilirken, Çevre ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Programı kapsamında yapılan proje ve faaliyetlerimiz hakkında da uluslararası ziyaretçilere detaylı bilgiler aktarıldı.