Meslek Yüksekokulumuzdan İl Nüfus Müdürlüğüne Ziyaret

Mar 27

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yunus Biçen, Düzce İl Nüfus Müdürü Hasan Bilgetay’ı makamında ziyaret ederek, Nüfus ve Vatandaşlık Programı öğrencilerimizin başarı durumları ile bu öğrencilerin Türkiye genelindeki Nüfus Müdürlüklerinde yapabilecekleri staj imkanlarını konuştu.

Ziyarette Doç. Dr. Yunus Biçen ile birlikte, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Ömer Faruk Özgür, Nüfus ve Vatandaşlık Programı (Mülkiyet Koruma ve Güvenlik) Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Muzaffer Çabukoğlu, ve Dr. Öğr. Üyesi Ali Etem Gürel yer aldı.

Ziyarette, Meslek Yüksekokulumuzda 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 40 öğrencisiyle faaliyete geçen Nüfus ve Vatandaşlık Programı öğrencilerinin staj ve iş imkanlarını kolaylaştıracak iş birliği protokolünün yapılması konusunda görüş birliği sağlandı.

2019-2020 akademik yılı bahar döneminde mezun vermesi öngörülen Nüfus ve Vatandaşlık Programının ülkemizde ve Üniversitemizde (Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda) ilk ve tek olmasından dolayı, mezun olacak öğrencilerin istihdam edilmelerinde avantajlı olacakları ifade edildi.

Ziyaret, ikili ilişkilerin geliştirilmesi temennisi ile son buldu.