Uluslararası Öğrenciler Üniversitemiz Öğrencisi Olmak İçin Ter Döktü

Nis 24

Kurulduğu günden beri aldığı yerinde kararlarla ilerlemesini ve büyümesini hızla sürdüren Üniversitemiz, uluslararası alanda da öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.

Uluslararası öğrenci alımı için 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 46 ön lisans programı ve 72 lisans bölümü olmak üzere toplam, 670 kontenjan açılan Üniversitemizde, 64 farklı ülkeden yaklaşık 2.500 yabancı uyruklu öğrenci, Üniversitemizde eğitim görmek için Düzce Üniversitesi Yabancı Öğrenci Seçme Sınavı’na (DÜ-YÖS)  girdi.

Başvuruda bulunan adayların çoğunluğu komşu ülkelerden olmakla birlikte, ABD, Rusya,  İngiltere, Fransa, Portekiz, Çin, Japonya, Bangladeş, Tayland, Surinam, Burkina Faso, Avustralya ve Brezilya gibi dünyanın her kıtasından öğrenci sınavda ter döktü.

Sınav Ülkemizde ve Yurt Dışında 13 Merkezde Eş Zamanlı Yapıldı

DÜ-YÖS, ülkemizde Düzce, Ankara, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa illeriyle birlikte; Duisburg/Almanya, Bakü/Azerbaycan, Tiflis/Gürcistan, Mogadişu/Somali, Tebük/Suudi Arabistan, ve Gümülcine/Yunanistan olmak üzere, toplam 13 sınav merkezinde de eş zamanlı olarak yapıldı.

Sınava ilişkin yerleştirme ile ilgili tüm işlemlere adaylar, http://du-yos.duzce.edu.tr/ internet adresinden ulaşabilecek, soru ve görüşlerini ise du-yos@duzce.edu.tr adresine iletebilecek.