Üniversitemizde Markalaşmanın Önemi Anlatıldı

May 10

Üniversitemiz Mekatek Öğrenci Topluluğu tarafından bu yıl birincisinin düzenlendiği Mekafest ’19 etkinliği İstiklal Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Topluluk Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Melih Şahin’in açılış konuşması ve topluluğu anlatan kısa tanıtım videosu ile başlayan etkinlikte sektöründe marka yapmış yönetici ve kurum temsilcileri başarı serüvenlerini öğrencilerimizle paylaştı.

Markalaşmanın öneminin anlatıldığı etkinlikte; Turkcell Kamu, Sanayi ve Üniversite İşbirliği Müdürü Bülent Kırval, “Turkcell Teknoloji Ar-Ge Merkezi’’, TEHAD Kurucusu Berkan Bayram “Elektrikli ve Hibrit Araçlar’’ konu başlıklarında sunum yaparken BİLSOFT Kurucusu Ahmet Veli ise “Bilişimde Girişimcilik” konusu hakkında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Gerçekleştirilen sunumların yanında açılan stantlarla da Mekatek projeleri tanıtıldı. Ayrıca davetli firmalar arasında yer alan AIESEC Sakarya Şubesi kendilerine ayrılan stantta yurt dışı eğitim programları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Topluluk öğrencilerinin yaptığı açıklamada; birincisi düzenlenen Mekafest etkinliğinin bir gelenek haline gelmesini planladıklarını ve gelecek yıllarda da düzenleneceği dile getirildi. Kendilerine her konuda destek olan Rektörümüz Prof dr. Nigar Demircan Çakar’a, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur’a, Üniversite yönetimine ve firma temsilcilerine teşekkür etti.

çalışma detaylarının öğrenmek isteyenlerin ve çalışmalarda aktif yer almak isteyen öğrencilerin https://twitter.com/duzcemekatek-https://www.instagram.com/duzcemekatek/ http://topluluk.mekatek.duzce.edu.tr/ https://tr-tr.facebook.com/duzcemekatek/ sosyal hesaplarından ulaşabilirler.