Öğrencilerimiz Başarı Sevincini Rektörümüzle Paylaştı

May 14

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğrencileri SEDAŞ’ın dört yıldır aralıksız olarak gerçekleştirdiği ve gelenekselleşen SEDAŞ Proje Fikri Yarışması’nda almış oldukları başarı plaketini Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’la paylaştı.

Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Öztürk, Elektrik - Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Emin Yıldırız ve yenilikçi fikirleri ile yarışmada 3 proje ile finale kalmayı başaran öğrencilerimizi Rektörlük Çalıştay Salonu’nda ağırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, proje ekiplerini tebrik etti.

Geliştirdikleri projeler hakkında öğrencilerimizden bilgiler alan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, öğrencilerimizin kazandıkları başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yenilikçi fikirlere fırsat veren bu tür yarışmalara katılım sağlamak isteyen öğrencilerimizi her zaman desteklediklerini ifade etti.

Üç proje ile finale kalmayı başaran öğrencilerimiz, finalde; bir ikincilik ve iki mansiyon ödülünü sahibi olarak önemli bir başarı elde etmişlerdi.