Türk Dünyası Topluluğu Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi

May 17

Üniversitemiz Türk Dünyası Topluluğu dönem sonu genel kurul toplantısını Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirdi.

Toplantıya; topluluk danışmanı Dr.Öğr.Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz, Türk devletlerinden gelen yabancı uyruklu öğrencilerimiz ve topluluk üyeleri katılım sağladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Topluluk Başkanı Saqi Nebiyev,  topluluğun yönetim kurulu üyelerini ve Üniversitemizde öğrenim gören Türk Devletlerinden gelen yabancı uyruklu öğrencileri katılımcılara tanıttı.

Gerçekleştirilen açılış konuşmasından sonra kimlik ve aidiyet duygusu üzerine konuşma yapan Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz, Türk dünyasının gelecekteki yerinin Türk gençlerinin bireysel kalitelerinde saklı olduğunu ifade etti. Türk dünyasındaki ideal bir gencin dünya ortalamasından daha bilgili ve daha çalışkan olması gerektiğinin altını çizen Yılmaz, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak konuşmasını sonlandırdı.

Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Nuri Yılmaz’ın konuşmasından sonra öğrencilerimiz, ülkelerinin tarihini, gelenek ve göreneklerini katılımcılarla paylaştı.

Toplantının sonunda 2018-2019 Akademik Yılı’nda gerçekleştirilen etkinliklerin faaliyet raporu sunularak, 2019-2020 Akademik Yılı için topluluk faaliyetleri konusunda, üyelerinin istek ve önerileri dinlendi. Gelen öneriler doğrultusunda, önümüzdeki akademik yılın daha etkin geçeceği bildirildi.