Rektörümüz Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Toplantısı’na Katıldı

May 23

Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı Toplantısı”na katıldı.

Toplantıya birçok üst düzey konukla birlikte; Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yanı sıra, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, Genel Sekreterimiz Hasan Sadi Ateş, Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Abdulkadir İskender ve öğrencilerimiz de katıldı.

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı anısına düzenlenen toplantıda konuşan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Prof. Dr. Fuat Sezgin’in 94 yıllık hayatının her safhasının paha biçilmez derslerle dolu olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Fuat Sezgin’in şahsi kütüphanesinin bir hazine değerinde olduğunu belirten Erdoğan, “İnşallah bunları da vakıf ve müze bünyesinde en güzel şekilde koruyacak, değerlendirecek ve gelecek nesillere aktaracağız. Bu yıl vesilesiyle ülkemizin yanı sıra geniş bir coğrafyada yaklaşık 800 etkinlik gerçekleştirilecek. Halen devam eden bu etkinlikler yıl sonuna kadar kesintisiz sürecektir.” şeklinde konuştu.

Bilim insanlarına birikimlerini ülkemizde değerlendirecekleri zemini hazırlamaya önem verdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki dönemde ülkemizi tüm bilim insanları için çok daha önemli bir cazibe merkezi haline getireceklerinin de altını çizdi.