Ön Lisans Öğrencilerimizden Mezuniyet Coşkusu

Haz 28

Sadece lisans alanında değil, nitelikli ön lisans mezunlarıyla da ülkemizdeki mesleki iş gücü piyasasına katkı sağlayan Üniversitemiz, düzenlediği “2018-2019 Akademik Yılı Mezunları Ön Lisans Birim Mezuniyet Töreni” ile yeni dönem öğrencilerini mezun etti.

Üniversitemiz Stadyumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet programına; Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Meslek Yüksekokulları Müdürlerimiz, öğretim elemanlarımız ile öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Kortej yürüyüşüyle başlayan mezuniyet töreninin açılış konuşmasını, Üniversitemiz 2018-2019 Akademik Yılı ön lisans mezunları birincisi Akçakoca Meslek Yüksekokulu öğrencimiz Özlem Kılıç gerçekleştirdi. Yaşadığı heyecanı ve mutluluğu katılımcılarla paylaşan Özlem Kılıç, üniversite eğitimine başladıkları tarihten bugüne öğretim elemanlarımızın desteğiyle çok anlamlı iki yılı tamamladıklarını ifade etti.

Hayattaki ideallerin önemine değinen Özlem Kılıç, hayali olan tüm mezunlarımıza asla pes etmemelerini, üretmeyi sevmelerini, umutlarını kaybetmeden, yılmadan sabırla çalışmalarını tavsiye etti. “Başarı varsa ardından gizli kahramanlar da vardır.” diyen mezun öğrencimiz, üzerinde emekleri olan öğretim elemanlarımıza, ailesine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç, bu anlamlı günde bir araya geldikleri için gurur duyduklarını ifade etti. Öğrencilerimizin mezun olarak meslek sahibi olduklarını belirten Prof. Dr. Genç, isteyen mezunlarımızın dikey geçişle 4 yıllık üniversite eğitimini tamamlayabileceklerini sözlerine ekledi.

Ülkemizin meslek sahibi insanlara ihtiyacı olduğunu dile getiren Prof. Dr. İlhan Genç, sanayicilerin de ön lisans meslek okullarının zenginleştirilmesini talep ettiklerine işaret etti. Öğrencilerimize mesleklerinde derinleşmeleri ve kendilerini yenilemelerini tavsiye eden Prof. Dr. Genç, mesleki ahlakın da önemine vurgu yaparak tüm mezunlarımıza bundan sonraki yaşamlarında başarılar diledi.

Açılış konuşmalarının sonrasında Meslek Yüksekokullarımızın bölümlerini dereceyle bitiren ve mezun olan öğrencilerimize Meslek Yüksekokullarımız birim yöneticileri tarafından mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Programda; Akçakoca Meslek Yüksekokulu, Çilimli Meslek Yüksekokulu, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu, Düzce Meslek Yüksekokulu, Gölyaka Meslek Yüksekokulu, Gümüşova Meslek Yüksekokulu, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Ormancılık Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz mezuniyet belgelerini alarak büyük bir mutluluk ve gurur yaşadı. Heyecanlarını ve sevinçlerini aileleriyle doyasıya yaşan öğrencilerimizin mutluluğu görülmeye değerdi.

Programın son bölümünde mezuniyet törenlerinin klasikleşen kep atma törenine geçildi. Büyük heyecan, mutluluk, gurur ve umutla keplerini fırlatan öğrencilerimiz, hayatlarında yeni bir sayfa açarak yeni geleceklerine adım attı.

Düzce Üniversitesi olarak tüm lisans ve ön lisans mezunlarımızı tebrik ediyor, meslek yaşamlarında başarılarının devamını diliyoruz.