Üniversite Hastanemizde Normal Kalp Ameliyatlarıyla Birlikte Artık Kalp Tümörü Ameliyatları da Yapılıyor

May 13

Üniversitemiz Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri, baypas ve diğer kalp operasyonlarının ardından tümör operasyonlarını da başarıyla gerçekleştiriyor.

Üniversitemiz Hastanesi’ne nefes darlığı ve çabuk yorulma şikayetleriyle başvuran 71 yaşındaki hastamıza; Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Kayapınar tarafından uygulanan EKO işlemi ile hastamızın kalbinin sol tarafında bulunan dev bir kitle tespit edildi.

Teşhisin ardından; Kalp Damar Cerrahisi öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Haluk Akbaş, Prof. Dr. Mesut Şişmanoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Okay Güven Karaca ile Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Onur Özlü ve Yrd. Doç. Dr. İlknur  Suidiye Şeker tarafından gerçekleştirilen operasyonla hastamızın kalbindeki dev bir tümör başarıyla alındı.

Operasyon sonrası gerekli tetkikleri yapılan hastamız, şifa ile taburcu edildi. Dünyada sınırlı sayıda gerçekleştirilen birçok ameliyat tekniğini başarıyla uygulayan Hastanemiz, yeni cerrahi uygulamaları hızla hayata geçirerek İlimiz ve Bölgemiz insanına önemli sağlık hizmetlerini sunmaya devam edecek.