Üniversitemizden Lisansüstü Eğitim Protokolleriyle İlimize Önemli Katkı

Eyl 13

İlimizin ve bölgemizin her alanda kalkınması için kurum ve kuruluşlarla iş birliğinin önemini her fırsatta vurgulayan Üniversitemiz, bu kapsamda Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce İl Müftülüğü ile yeniden “Lisansüstü Eğitim Protokolü” imzaladı.

Düzce Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce İl Müftü Vekili Hüseyin Akkaya, ilgili kurumların yetkilileri ve basın mensupları katıldı.

Üniversitemiz ile Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokolü, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit imzalarken; Üniversitemiz ile Düzce İl Müftülüğü arasında imzalanan protokolü ise Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce İl Müftü Vekili Hüseyin Akkaya imzaladı.

Her iki protokol de; Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görevli okul yöneticisi ve öğretmenler ile Düzce İl Müftülüğü’nde görev yapan personellere Üniversitemiz Enstitüleri tarafından verilecek lisansüstü eğitimin yürütülmesine ilişkin esasları kapsıyor.

Enstitüler tarafından her akademik yılbaşında belirlenecek programlar doğrultusunda yürütülecek protokol ile Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce İl Müftülüğü personelleri, Üniversitemizin Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Güzel Sanatlar Enstitülerinde lisansüstü eğitim hakkına yeniden sahip oldu.