Üniversitemizde Mezuniyet Coşkusu(Video Haber)

Tem 02

Üniversitemiz 2012 2013 akademik yılı mezuniyet töreni geniş katılım ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Stadyumu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı İsmail Bayram, Üniversitemiz  Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu,  Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Faruk Şener, İl Jandarma Alay Komutanı Ramazan Akça, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Düzce Baro Başkanı Ali Dilber, çok sayıda davetli  öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu öğrencilere yönelik konuşmasında, “Bugün, bir bitişin değil, birçok başlangıcın yaşandığı gündeyiz. Bugünden itibaren hayat mücadelesi başlıyor, doğru. Ama daha önemlisi, yaşam boyu öğrenme dediğimiz yeni bir süreç başlıyor. Var olan becerilerinizi geliştirmek ve yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin. Yabancı dil, iletişim, müzakere teknikleri, ikna yöntemleri, sunum yapma teknikleri, halkla ilişkiler ve benzeri pek çok alanda öğrenme olanaklarından yararlanın” dedi.

Öğrenci ailelerine de seslenen Üniversitemiz Rektörü “Sizler eğitimin evlatlarınızın yaşamı için önemine inanarak mezun olan öğrencilerimizin eğitimini nice fedakarlıklarla desteklediniz. Bugün onların mutluluğunu paylaşıyorsunuz. Bugün aslında sizin gününüz! Haklı gururunuzu ve mutluluğunuzu paylaşıyor, hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Ardından konuşan Düzce Valisi Adnan Yılmaz “Türkiye’de ve dünyanın her ülkesinde çalışabilecek bilgi ve özgüvene sahip, sağduyulu ve çağdaş bireyler olarak yetiştirdiğimiz gençlerimizle övünüyor ve sizlerden ayrılmanın hüznünü yaşıyoruz. Bugün Düzce Üniversitemizle ve hayatınızın en verimli döneminde birlikte olduğunuz arkadaşlarınızla vedalaşıyorsunuz. Bunun burukluğunu biz de sizlerle beraber yaşıyoruz. Aynı zamanda başarmış olmanın sevincini de ailelerinizle, öğretmenlerinizle ve sizinle paylaşıyoruz. Geleceğin liderleri olarak daima büyük düşünün, kendinize güveninizi, inancınızı ve heyecanınızı kaybetmeyin. İdeallerinizden asla vazgeçmeyin” dedi.

Konuşmanın ardından fakülteler, meslek yüksek okulları ve yüksek okullar geçiş törenini gerçekleştirdiler. Dereceye girenler ve bölüm birincilerine plaket ve hediyelerini protokol üyeleri ve akademisyenler takdim ettiler. Öğrenciler hep birlikte keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu aileleri ile birlikte yaşadılar. Öğrenciler ,Protokol Üyelerininde katıldığı toplu halay ile mezuniyetlerini kutladılar.