Düzce Teknopark A.Ş.'den 2014 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı

Mar 25

Düzce Teknopark Anonim Şirketi tarafından düzenlenen “2014 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı” Teknopark A.Ş. Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Teknopark yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin katıldığı toplantı, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, “Genel Kurul Toplantısını güzel bir haberle açalım dedik ve ödülümüzü de aldık geldik. Düzce Teknopark, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2010-2011 döneminden sonra faaliyete geçen Teknoparklar arasında kendi grubunda birinci olarak ilan edilmiş ve ödüle layık görülmüştür. Hakikaten bu bizim için büyük bir onur, çünkü Bakanımız ödül töreninde övgüler eşliğinde ödülü takdim etti. Düzce Teknopark henüz çok yeni kurulmuş olmasına rağmen ülkemizin birçok gelişmiş sanayi bölgesindeki gelişmiş üniversiteleri geride bırakarak bu birincilik ödülünü kazandı.” dedi.

Sözlerine Teknopark’ın başarısının arkasında Üniversitemizin girişimci ve yenilikçi atmosferinin de etkisi olduğunu belirterek devam eden Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, “Benimle birlikte Teknopark’ın hayalini kurarak gerçekleştirmek için emek, katkı ve destek veren, ayrıca bu kadar çok işi bu kadar çok projeyi bu kadar çok hayali gerçekleştirmek için bu kadar kısa sürede bizlerle birlikte koşturan yorulan, çalışan herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Düzce Teknopark A.Ş. 'den 2014 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, Divan Heyeti’nin seçimiyle ile beraber okunan yönetim kurulu ve ibrasının ardından denetleme kurulu raporunun okunması ve ibrasıyla devam etti. Toplantı, bilanço, gelir tablosu ve diğer finansal raporların okunması ve ibrasının ardından Düzce Teknopark teknoloji geliştirme bölgesi işletme yönergesinde yapılan değişikliklerin okunarak görüşülmesi ve onaylanmasını takiben karşılıklı dilek ve temennilerin sunulması ile sona erdi.