Üniversitemiz Gaziantep’te Tanıtıldı

Nis 14

Üniversitemiz, ülke genelinde 27 Üniversitenin katılımıyla Gaziantep’te düzenlenen II. Üniversiteler Tanıtım Fuarı’na katıldı.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Şehitkamil Belediyesi tarafından Gaziantep Zeugma Müzesi'nde üç gün süreyle yürütülen etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, “Geleceğinize siz karar verin diyerek başlattığımız bu çalışmalar hep öğrencilerimiz ve Gaziantep eğitimimiz içindir.” dedi.

Yanmaz, etkinliğe katılan üniversite temsilcilerine teşekkürlerini ileterek devam ettiği konuşmasında, Gaziantep’in nüfus bakımından Türkiye’nin sekizinci büyük ili olmasına rağmen, 560 bin öğrencisiyle eğitim alanında beşinci sırada yer aldığını belirtti.

Üniversitemizi, İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğümüzden Egemen Çakaloğlu ve Murat Demir’in temsil ettiği fuara üç gün boyunca 15 binin üzerinde öğrenci katıldı. Fuarı ziyaret eden öğrencilere Üniversitemiz ve İlimiz tanıtılarak Üniversitemizin bölüm puanlarının yer aldığı broşürler dağıtıldı.

Üniversitemizin tanıtım filmi ile yerleşkemizin seçme fotoğraflarının yer aldığı materyalin sunulduğu öğrenciler, İlimizi ve Üniversitemizi tanımaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

3 gün süren etkinlik, öğrencilerin Zeugma Müzesi’ni ziyaretinin ardından sona erdi.