Eskizler ve Binalar Konferansı Düzenlendi

Nis 24

Üniversitemiz Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen Eskizler ve Binalar konulu konferans Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Konferansa İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Ünlü, Üniversitemiz Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, Yrd. Doç. Dr. A. Hakan Polat, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.
Program, misafir konuşmacı Prof. Dr. Alper Ünlü’ nün özgeçmişinin okunmasıyla başladı. Mimari proje tasarım örneklerini sunum şeklinde dinleyicilere aktaran Prof. Dr. Alper Ünlü, Bursa Mimari Köy Tasarım Yarışması, İslam Konferansı Organizasyonu Yönetim Binası Uluslararası Mimari Tasarım Yarışması, Avanos Köprüsü Mimari Tasarım Yarışması gibi yarışmalarda ödül alan başarılı mimari çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Prof. Dr. Ünlü mimari proje çizimlerinde mavi, yeşil, sarı, bej gibi renklerin kullanılmasının önemine değindiği konuşmasını, iyi bir mimarın en önemli özelliğinin eskiz defterini yanında bulundurması olduğunu söyleyerek sözlerini noktaladı.
Soru-cevap şeklinde devam eden konferans, misafir konuşmacıya teşekkür belgesinin takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.