Üniversitemiz DOMİF’15 Fuarına Katıldı

May 11

Üniversitemiz, Kocaeli ilindeki yükseköğretime hazırlanan lise ve dengi okulların öğrencilerine tanıtım yapmak üzere bu yıl beşincisi düzenlenen Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DOMİF’15) kapsamında düzenlenen Üniversite Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı.
 
Ülkemiz genelindeki önemli firmalar ile eğitim kurumlarını bir araya getirme hedefiyle bu yıl birlikte düzenlenen Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı ile Üniversite Tanıtım Günleri etkinliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Alanında üç gün süre ile ziyaretçilerini ağırladı.
 
Öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda Ülkemizin ve küreselleşen dünyanın istihdam politikalarına uygun meslekleri seçebilmeleri, öğrenim ve mesleki yaşamlarında başarılı olabilmeleri amacıyla Kocaeli Valiliği, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası, Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli Çalışma İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlenen fuarı yaklaşık 20 bin öğrenci ziyaret etti.
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bando ekibi ile ziyaretçilerin karşılandığı etkinlik, saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Başiskele Vali İhsan Dede İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ile devam eden etkinlikte, açılış konuşmalarının ardından ziyaretçiler stantları gezdiler.
 
Üniversitemizi, İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğünden Murat Demir ile Emrullah Gülbahar’ın temsil ettiği etkinlikte, standımızı ziyaret eden 11. ve 12. sınıf öğrencilerine, İlimiz ve Üniversitemiz hakkında bilgiler verilerek Üniversitemizin seçme fotoğraflarından oluşan sunum gerçekleştirildi. Öğrencilere, Üniversitemizde yer alan programların yanı sıra yeni açılacak programlar hakkında da bilgi paylaşımı yapılan etkinlikte, girişimci Üniversitemizin ilkleri, başarıları ve sosyal imkânlarına yönelik olanakları anlatıldı.
 
Etkinliğin son gününde Çalışma İş Kurumu İl Müdürü Engin Gülmez ve İl Müdür Yardımcısı Nurullah Horel standımızı ziyaret ederek plaket takdim ettiler.