Kaynaşlı Meslek Yüksekokulumuz Üçüncü Erasmus Öğrencisini Uğurluyor

Haz 20

Üniversitemiz Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Polonya’nın en büyük teknik üniversitelerinden biri olan Gdansk Teknik Üniversitesi ile yapılan Erasmus Anlaşması kapsamında üçüncü Erasmus öğrencisini dört ay süre ile ağırladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaynaşlı Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Yrd. Doç. Dr. Celalettin İçmeli, “Michal Mielniczek tam 4 ay izin kullanmaksızın Doç. Dr. Hüsnü Gerengi hocamla, yüksek lisans öğrencisi Mine Kurtay ve Mesut Yıldız ile beraber 8-Hydroxyquinoline molekülü ile ilgili çalışmalar yaptı. Metallerin asidik ortamda ömrünü uzatmaya çalışıyorlar ve bu çalışmayı indeksli dergide yayınlamak için hazırlıklarını yapıyorlar. Michal iş disiplini olan bir araştırmacı. Elimizden geldiği kadar kendisiyle yakından ilgilenip kültürümüzü aktarmaya çalıştık. Ülkemizin bir elçisi olarak bizleri anlatacaktır. Bu çok güzel bir işbirliği oldu, öğrencilerimize vizyon kazandırdı. Böyle bir anlaşmanın haklı gururunu yaşıyorum. Hüsnü Hocamız ve ekip arkadaşları ile gurur duyuyoruz ve yönetim olarak böyle akademik çalışmalara hep destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynaşlı Meslek Yüksekokulumuz Korozyon Araştırma Laboratuvarında çalışmalarda bulunan ve 20 Haziran Cumartesi günü Düzce’den ayrılacak olan yüksek lisans öğrencisi Michal Mielniczek, “Elinden gelen desteği esirgemeyen Doç. Dr. Hüsnü Gerengi, Yrd. Doç. Dr. Haydar Göksu, Öğr. Gör. İlyas Temel Şafak, Uzman Sedat Kaya ve diğer değerli hocalarıma, tüm Düzce Üniversitesi ve Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu personeline, özellikle laboratuvardaki çalışma arkadaşlarıma her şey için teşekkür ediyorum. Türkiye hakkında çok şey öğrendim, güzel vakit geçirdim. Hatta çok az Türkçe de öğrendim. Ayrıldığıma üzülüyorum ama belki yine gelirim. Herkese tekrar çok ama çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynaşlı Meslek Yüksekokulumuz Üniversitemize ilk doktora öğrencisini 2011 yılında, ilk yüksek lisans öğrencisini ise 2013 yılında kabul etmişti.