Tıp Fakültemizden Coşkulu Mezuniyet Töreni

Haz 18

Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlediği “Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi 2014-2015 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni” ile 2014-2015 eğitim öğretim yılı mezunlarını verdi.

Mezuniyet Töreni’ne Konya Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ali Gökpınar, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, yüksekokul müdürlerimiz, öğretim üyelerimiz, mezun doktorlarımızın aileleri, basın mensupları ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan ve mezun doktorlarımızın eğitim hayatından kesitler sunan slayt gösterimiyle devam eden programın açılış konuşmasını 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Dönem Birincisi Dr. Elif Karasal gerçekleştirdi. Dr. Karasal, “Hekim arkadaşlarımı temsilen bu konuşmayı yapmaktan onur duyuyorum. Aldığımız bu diploma, bizi destekleyen, stresli sınav zamanlarımızda yanımızda olan ailelerimize ilk teşekkürümüzdür.” dedi. Cehalete ışık tutmayı amaç edindiklerini belirten Dr. Elif Karasal, son dönemlerde sağlık çalışanlarına uygulanan şiddeti kınadı. “Hocalarımızla direkt ilişkimiz en büyük avantajımızdır.” şeklinde konuşan Dr. Elif Karasal, eğitim süreci boyunca kendilerini destekleyen başta Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu olmak üzere bütün öğretim üyelerine teşekkür etti.

Tıp Fakültemiz dönem birincisi Dr. Elif Karasal’dan sonra sahneye davet edilen Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Tıp Fakültemizin kuruluşunun 23. yılı olduğunu, 14. mezuniyet törenini gerçekleştirerek 75 öğrencinin hekim olarak mezun olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ataoğlu, Tıp eğitiminin en önemli unsurunun insan olduğunu belirterek, “Zorlukları aşmada bilginiz, insan sevginiz, dürüstlüğünüz, sabrınız gerçek gücünüz olacaktır. Her şey gönlünüzce olsun.” dedi.

Mezuniyet Töreni’nin son konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Üniversitemiz çatısı altında mezun olan hekimlerimizin meslek hayatına atılmaya hazırlandığını söyleyerek, Üniversitemizin değer üreten vizyonuyla mezunlarımızın Üniversitemizin adını gururla taşıyacaklarından emin olduğunu ifade etti. Rektörümüz, “İnsan sevgisinin mesleğinizde rehber olmasını diliyorum. Sizlerle gurur duyuyorum.” diyerek tüm sağlık çalışanlarına uygulanan saldırıları ve şiddeti kınadığını belirtti.

Protokol konuşmalarından sonra program, Fakülte birincisi tarafından yaş kütüğüne isim çakılması, doktorlarımıza mezuniyet belgelerinin ve plaketlerinin takdim edilmesi ve mezunlarımızın Hipokrat Andı’nı hep bir ağızdan okumasıyla devam etti.

Günün anlamını ifade eden Mezuniyet Pastasının Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu ve Tıp Fakültemiz dönem birincisi Dr. Elif Karasal tarafından kesilmesinin ardından mezun doktorlarımız,  büyük bir çoşku içinde mezuniyetlerinin simgesi olan keplerini havaya atarak fakülte eğitimlerini noktalamış oldu.

Mezuniyet Töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından misafirlere sunulan ikramla sona erdi.