Sağlık Yüksekokulu Öğrencilerimiz Altın Bileziklerini Alarak Mezun Oldu

Haz 27

Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu tarafından düzenlenen 2014-2015 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. 

Mezuniyet Töreni’ne Sağlık Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Şerif Demir, Müdür Yardımcılarımız Yrd. Doç. Dr. Deniz Oruç ve Öğr. Gör. Ferhan Açıkgöz, Hemşirelik Bölüm Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Fatma Eker, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ayla Keçeci, öğretim üyelerimiz, öğrencilerimiz ve aileleri katıldı. 

Hem Hemşirelik bölümü hem de Sosyal Hizmetler bölümünün hizmet üreten çok değerli bölümler olduğunu ifade eden Doç. Dr. Şerif Demir, “Hemşirelik ve Sosyal Hizmet Lisans eğitimi zorlu bir süreçtir ve burada bulunan öğrencilerimiz bu süreci başarıyla tamamlamışlar ve bu mesleği icra etmeye hak kazanmışlardır. Başarılarından dolayı tüm mezunlarmızı tebrik ediyorum. Ayrıca öğrencilerimizin bu başarılarında emekleri bulunan, eğitimleri boyunca onlara bilgilerini aktaran Sağlık Yüksekokulu öğretim üyesi ve öğretim elemanı arkadaşlara teşekkür ediyorum.Sevgili anne ve babalar 4 yıl boyunca bize emanet ettiğiniz çocuklarınıza en az sizin kadar ihtimam sevgi ve şefkat gösterdiğimizi ifade etmek isterim. Çocuklarınıza verdiğiniz emeklerin karşılığını bugün alma zamanıdır. Onlarla gurur duyabilirsiniz. Sizleri canı gönülden kutluyorum.” dedi. 

Mezun öğrenciler adına konuşmasını yapan Sosyal Hizmetler Bölümü birincisi Sosyal Çalışmacı Ülkü Ak, “ Mesleğimizin bilinmeyenlerini, zorluklarını, güçlü yönlerini sosyal hizmetler mesleğinin tüm insanlar adına ne kadar gerekli ve önemli olduğunu burada daha iyi öğrendik. Çok değerli hocalarımız oldu bizim ;  aklımızda, fikrimizde, kalbimize taht kuran yer edinen bize gerçekleri gösterebilen bu süreçte gerek mesleki anlamda gerekse geleceğe umutla bakma adına olumlu şeyler kattılar.” diyerek bölüm hocalarına teşekkür etti. 

Mezun Öğrenciler adına konuşmasını gerçekleştiren Hemşirelik bölüm birincisi Hemşire Cansel Emir Şirin,” 4 yıllık yorucu ve meşakkatli eğitimimizin sonuna geldiğimiz ömür boyu büyük bir gururla taşıyacağımız hemşireliğe adım attığımız mezuniyet törenimize hepiniz hoş geldiniz. 2011 yılında başlayan serüvenle bugünlere kadar geldik. 4 yıl boyunca yaşanan mutlulukların, hüzünlerin güzelliklerin ardından altın bileziğimizi alarak gidiyoruz.” şeklinde ifade etti. 

Açılış konuşmalarının ardından mezun sosyal çalışmacılarımız sahnedeki yerlerini alarak Öğr. Gör. Murat Akkaya tarafından ant içme törenleri gerçekleştirildi. Sosyal Hizmet Bölüm birincisi Ülkü Ak diplomasını Doç. Dr. Şerif Demir tarafından alırken diğer bölüm öğrencilerimiz ise diplomalarını öğretim üyelerimiz tarafından aldı. 

Mezun hemşirelerimiz Yrd. Doç. Dr. Fatma Eker eşliğinde ant içmelerinin ardından Doç. Dr. Şerif Demir tarafından Hemşirelik bölümü birincisi Cansel Emir Şirin’e mezuniyet belgesi takdim edilirken diğer hemşirelik bölümü öğrencilerimiz mezuniyet belgelerini bölüm hocalarından aldı. 

Öğrencilerimize mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından tüm mezunlarımızın sabırsızlıkla beklediği kep atma töreni geri sayım eşliğinde gerçekleştirildi. Birbirinden renkli anlara tanık olan mezuniyet töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.