Üniversitemize İstanbul Tercih Fuarında Yoğun İlgi

Tem 09

Eket Fuarcılık tarafından organize edilen ve İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Üniversite Tercih Fuarı’nda Üniversitemizin tanıtımı gerçekleştirildi.

Üniversite adaylarına, devlet ve vakıf üniversiteleri ile uluslararası üniversiteler hakkında bilgi sahibi olma, üniversite tercihi konusunda doğru ve isabetli karar verme imkanı sunulan fuarın açılış konuşmasını Eket Fuarcılık Genel Müdürü Mehmet Uğur Tok gerçekleştirdi. M. Uğur Tok, Üniversite Tercih Fuarı’na 100 yerli ve 20 yabancı üniversite olmak üzere 120 üniversitenin katıldığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ise tercih fuarının sadece doğru mesleğin, doğru bölümün değil özellikle doğru üniversitenin tercihi bakımından önemli olduğunu söyleyerek, 120 üniversitenin bir araya getirilmesinin çok değerli olduğunu ifade etti.

Üniversitemizi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğünde görev yapan Murat Demir ile Ümit Gökcan’ın temsil ettiği fuarda, üniversite adaylarına yazılı ve görsel materyaller eşliğinde Fakülte ve Yüksekokullarımız ile ilgili bilgiler verildi. Tercih dönemi olması sebebiyle ilk kez öğrenci alacak bölümlerimiz, lisans ve ön lisans programlarımızın puan ve başarı sıralamaları ile Üniversitemizde öğrencilere sağlanan sosyal ve kültürel imkanlar anlatıldı. Üniversitemizin gerçekleştirdiği ilkler ile kazandığı başarılar hakkında adaylara detaylı bilgiler sunuldu. İlimizin coğrafi konumunun İstanbul’a yakınlığı da ön plana çıkarılarak gerçekleştirdiğimiz tanıtım etkinliğinde standımıza ilgi gösteren öğrenciler, tercih sıralamasında Üniversitemizi üst sıralara çıkaracaklarını ifade etti.

Üç gün süren ve standımızın yoğun ilgi gördüğü Üniversite Tercih Fuarı’nda, “Doğru Tercih, Meslek Tanıtımı ve Yurtdışı Eğitimi gibi konularda üniversitelerin rektörleri ve akademisyenlerinin katıldığı 25 seminer programı da düzenlenerek adaylar, bilinçli tercih yapma olanağına sahip oldu.