Yabancı Uyruklu Öğrencilerden Üniversitemize Yoğun İlgi

Ağu 11

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda yabancı uyruklu öğrenci alımları için 242 ön lisans programı ve 290 lisans bölümü olmak üzere toplam 532 kontenjan açılan Üniversitemizde, yaklaşık 50 farklı ülkeden 3000’in üzerinde başvuru gerçekleşti.

Yapılan başvuruların sonucunda 364 yabancı uyruklu öğrencinin yerleştiği lisans ve ön lisans programlarında kesin kayıtlar sona erdi. Kesin kayıtlar sonucunda boş kalan kontenjanlara 11 Ağustos-21 Ağustos 2015 tarihleri arası yedek kayıt için başvuru kabul edilecek.

Yedek listeye kalan yabancı uyruklu öğrencilerin, kesin kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için gerekli belgelerle birlikte Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na başvuru yapmaları gerekiyor.

Yedek kayıtlar sonrasında kontenjan onayı bulunan bölüm ve programlardaki doluluk durumuna göre Ağustos ayının sonlarına doğru online ortamda ek yerleştirme yapılması planlanıyor.

Düzce Üniversitesi olarak, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Üniversitemizde öğrenim görecek olan yabancı uyruklu öğrencilerimize Ülkemize ve Üniversitemize hoş geldiniz diyoruz.