Adaylar Yetenek Sınavında Ter Döktü

Ağu 25

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda öğrenim görecek öğrencilerin belirlenmesi amacıyla spor salonumuzda yetenek sınavı gerçekleştirildi.

Yetenek sınavı öncesinde  konuşan BESYO Müdürü Prof. Dr. Kürşat Karacabey,  sınava girecek olan öğrencilere Rektörümüz Prof. Nigar  Demircan Çakar’ın "hoş geldiniz ve başarı dilekleri"ni ileterek, sınav konusunda uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verdi.

Şeffaflık konusuna vurgu yapan  Prof. Dr. Karacabey,  “Şeffaflık adına bütün önlemleri aldık. Aklınızda hiçbir tereddüt kalmasın. Değer Üreten Üniversitemiz, gerçekleştirilecek olan sınav ile yeni değerlerine kavuşacak.” diyerek öğrencilere, sınav için başarı dileğinde bulundu.

Ayrıca Karacabey; aileleri gelemeyen adaylar için özel yetenek sınavının mobil telefondan veya internet üzerinden takip edilebileceğini, bağlantı adreslerinin Düzce Üniversitesi BESYO sayfasında yer aldığını söyledi. Sınav salonunun dışında sırasını bekleyen aday ve ailelerinin izlemesi için de TV kurulduğunu, sınavı buradan takip edilebileceklerini ifade etti.

Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nurper Özbar, sınav öncesinde adaylara sınav parkurunun uygulamalı bir şekilde tanıtımını yaparak, öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı.

Her yıl olduğu gibi en fazla Milli sporcunun başvuru yaptığı Yüksekokulumuza girmek için toplam 665 adayın ter döktüğüi sınavda,  geçen yıllardaki parkura ek olarak el ve göz koordinasyon istasyonu eklendi. Adaylardan, hata yapmadan en hızlı şekilde parkuru geçmeleri istendi.