Pakistan İle Bağlarımız Güçleniyor

Ağu 28

Mevlana Programı ortaklarımızdan Comsats Teknoloji Enstitüsü öğretim elemanları ve öğrencilerinden oluşan 33 kişilik heyet Üniversitemizi ziyaret etti.

Ziyarette, Uluslararası İlişkiler Ofisi Sorumlusu Arif Awan, Mühendislik ve İşletme alanlarından Dr. Ubaid Ali, Dr.b  Nauman Khan Tareen, Dr. Bilal Bin Saeed ve Dr. Romana Khan yer aldı.

Üniversitemiz yemekhanesinde öğle yemeğini yiyen konuklarımız ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhan Genç’i Rektörlük makamında ziyaret etti.

Yrd. Doç. Dr. Uğur Hasırcı ve Düzce Teknopark Girişimci Kabul ve İşletme Koordinatörü Uzman Emrah Yılmaz'ın da katıldığı ziyarette, özellikle iki ülke arasındaki tarihi, sosyal ve kültürel bağlar paylaşıldı. Sohbette Düzce ili  ve Üniversitemiz hakkında da konuklarımıza bilgiler verildi.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fehmi Erzincanlı , Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Resul Kara ile Prof. Dr. Hamit Saruhan, fakültelerimiz, bölümlerimiz ve laboratuvar imkanlarını konuklarımız ile paylaştı. Türkiye'de yabancı öğrenciler için burs imkânları ve Üniversitemizde açılması planlanan İngilizce dilinde yürütülecek yüksek lisans programı hakkındaki bilgilerini paylaşan Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyemiz Yrd. Doç. Dr. Uğur Hasırcı’ya sunumun sona ermesinin ardından misafirlerimizden çeşitli konuda sorular yönetildi.

Konuklarımızın Üniversitemizdeki son durağı ise, İşletme Fakültemiz oldu. Öğretim Üyelerimiz Osman Kartal ve İsmail Durak, İşletme Fakültemizin yabancı dilde açabileceği derslerin zenginliği ve öğrencilere sunulan ders dışı imkanlar hakkında sunum gerçekleştirdi. Ülkemizde değişim öğrenciliği yapmak ve yüksek lisanslarını burada gerçekleştirmek isteyen öğrencilerimizin soruları Öğretim Üyelerimiz tarafından cevaplandı.

Akçakoca Belediyesi'nin sponsorluğunda,  Akçakoca Belediye Başkan Yardımcıları Ali Direk ve Suat Madenci'nin katılımıyla ağırlanan konuklarımız, hem Üniversitemiz yetkililerini hem de Akçakoca Belediyesi Yetkililerini Pakistan’da ağırlamaktan onur duyacaklarını ifade ettiler. Pakistan ve Türkiye arasındaki sosyal bağın daha da gelişmesi amacıyla ziyaretlerin devam etmesi temennileri karşılıklı olarak iletildi.