Düzce Üniversitesi Ulusal Mühendislik Araştırmaları Sempozyumuna (UMAS’15) Ev Sahipliği Yapıyor

Eyl 08

Değer üretme vizyonu ile Ülkemizin ve İlimizin gelişmesine büyük katkılar sağlayan Üniversitemizin ev sahipliğinde, Mühendislik Fakültemiz tarafından, birçok mühendislik alanını kapsayan geniş katılımlı bir organizasyon gerçekleştirmek ve bir sinerji ortamı oluşturmak amacıyla düzenlenecek olan Ulusal Mühendislik Araştırmaları Sempozyumu (UMAS’15), 10-12 Eylül 2015 tarihleri arasında Üniversitemiz Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çelik, Kocaeli Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Fatih Akbulut, Yrd. Doç. Dr. Burak İnner, Kenan Keleş’in konuşmacı olarak katılacağı UMAS’15 sempozyumuna, kamu ve özel sektör temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ile konuya ilgi duyan tüm kesimlerin katılması bekleniyor.

UMAS’15 sempozyumunda, mühendislik alanlarındaki son gelişmelerin, yeni araştırma alanlarının, var olan sorunların ve çözüm önerilerinin, konuyla ilgili üniversite ve endüstride çalışan araştırmacıların bir araya getirilerek, düzenlenecek oturumlarla zengin içerikli tartışmalara zemin hazırlanması hedefleniyor.

Elektrik ve Elektronik, Enerji, Otomotiv, Bilgisayar, Mimarlık İnşaat ve Yapı, İmalat, Mekatronik, Orman Endüstrisi Teknolojileri ile Metalurji ve Malzeme Bilimi konu başlıklarında üç gün sürecek Sempozyum, Düzce’de düzenlenecek gezi programı ile sona erecek.