DÜ-TÖMER Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Türkçe Kursu Düzenliyor

Eki 02

Üniversitemiz Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜ-TÖMER), Türkçe Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’nda yeterlilik sağlayamayan yabancı uyruklu öğrenciler için Türkçe kursu düzenliyor.

A1 düzeyindeki öğrencilerin kabul edileceği kursa, Üniversitemiz dışından kursiyerler de başvurabilecek. Üniversitemize kayıtlı öğrencilere %25 oranında indirim uygulanacak kurs için öğrenci sayısı 50 ile sınırlandırıldı.

Üniversitemiz öğrencilerine öncelik verilecek Türkçe kursunun ön kayıtları, 7 Ekim 2015 Çarşamba günü mesai bitimi itibariyle sona erecek. 8-9 Ekim 2015 tarihlerinde yapılacak kesin kayıtlar için ön kayıt sırası göz önüne alınacak. Ön kayıtlar ve kesin kayıtlar, Üniversitemiz Rektörlük binasındaki Merkezler Sekreterliği biriminde gerçekleştirilecek.

Üniversitemiz Hakime Erciyas Yabancı Diller Yüksekokulu’nda düzenlenecek olan Türkçe kursu,  12 Ekim 2015 Pazartesi günü başlayacak.

Türkçe kursu hakkında detaylı bilgilere http://www.tomer.duzce.edu.tr/6832-duyurus-20152016-egitimogretim-yili-tomer%E2%80%99de-turkce-kurs-kayitlari-basliyor!bağlantı adresinden ulaşılabilir.