Üniversitemizde “Pakistan’da Yükseköğretim ve Pakistan Kültürü” Konuşuldu

Eki 16

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü, “Pakistan’da Yükseköğretim ve Pakistan Kültürü” konulu seminer düzenledi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Uygur, Pakistan COMSATS Bilgi Teknolojileri Enstitüsü’nden Prof. Dr. M. Junaid Mughal, Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nedim Tutkun, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Nedim Tutkun, Mevlana Değişim Programı kapsamında Üniversitemizi ziyaret eden Prof. Dr. M. Junaid Mughal’ın COMSATS Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilişim Teknolojileri alanında öğretim üyesi olduğunu belirterek, Prof. Dr. Mughal’ın Pakistan’daki COMSATS Üniversitesi ve Mevlana Değişim Programı’yla ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşacağını söyledi.

Prof. Dr. Nedim Tutkun’un ardından kürsüye davet edilen misafir konuşmacı Prof. Dr. M. Junaid Mughal, Üniversitemizde bulunmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirerek başladığı konuşmasının ilk bölümünde, Pakistan’ın fiziki ve beşeri özellikleri, Pakistan kültürü ile Pakistan’ın güzellikleri hakkında bilgiler verdi.

Pakistan’ın eğitim sistemiyle ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşarak sunumuna devam eden Prof. Dr. M. Junaid Mughal, Pakistan’daki yükseköğretim sistemi ve Pakistan’ın yabancı uyruklu öğrencilere sunduğu fırsatlar hakkında katılımcıları bilgilendirerek konuşmasını sonlandırdı.

Soru-cevap şeklinde devam eden program, davetli konuşmacıya teşekkür belgesinin takdiminin ardından sona erdi.